מוצרי הפרזול ממלאים תפקידים מרכזיים ומשמעותיים במגוון הרהיטים שיש לנו בבית. כך לדוגמא – מסילות למגירות, צירי הדלתות, ידיות הדלתות, ידיות הארונות, מתלי הברזל, המדפים ועוד ועוד. מוצרי פרזול לריהוט הם אלו האחראים במידה רבה על האיכות של המוצר המוגמר ועל העמידות שלו לאורך זמן. הפרזול ישפיע גם על המראה העיצובי של הרהיט כאשר הבחירה בפרזול הנכון - זה מה שיעשה את כל ההבדל.

כל הרהיטים שיש לנו בבית מורכבים מחומרי פרזול כלשהם. יש את המסילות של המגירות, יש את הצירים של הדלתות, יש את הידיות של הארונות ובקיצור – כל מה שהופך את משטחי העץ לארון, שולחן או לכל רהיט שימושי אחר. מובן שבעת הבחירה בחומרי הפרזול, עלינו לשים לב בראש ובראשונה לאיכות של המוצר, היות ומוצרי הפרזול הם אלו שאחראים בפועל על חוזקו של הרהיט כמו גם על נוחות השימוש בו.

אך מלבד הדגש על איכות עלינו לשים לב כי מוצרי הפרזול שיש לנו היום - זאת בניגוד לפרזול הפונקציונלי שהיה מקובל בעבר - נוטלים חלק בלתי מבוטל במראה ובעיצוב של הרהיט. קיימים כיום מוצרים יצירתיים המעוצבים בסגנונות שונים, כמו הפרזול המודרני, הפרזול בסגנון ההייטקיסטי, הפרזול הכפרי ועוד שלל הסגנונות והאפשרויות השונות וחשוב לשים לב כי אנחנו לא מבכרים יופי על פני איכות. נכון שאנחנו רוצים ליהנות ממוצר יפה שיתרום למראה של הבית ויעשיר את הסגנון הרצוי, אך אסור שזה יבוא על חשבון האיכות.

לא מתפשרים על האיכות בכל מה שקשור בפרזול לריהוט!

אז הבנו כי מרכיב חשוב ואולי הראשון במעלה בכל מה שנוגע למוצרי הפרזול – זוהי האיכות. עליה לא נוכל להתפשר בשום אופן - אם אנחנו רוצים ליהנות מהמוצר לאורך זמן.

מה זה בעצם פרזול איכותי?

כאשר אנחנו רוצים להגדיר פרזול איכותי נוכל לומר זאת במשפט אחד: הפרזול האיכותי זוהי השקעה שמוכיחה את עצמה לאורך זמן! זאת בניגוד לפרזול מהסוג הזול. מוצרים מהסוג הזול עשויים להתעקם, להתקלף, להחליד ואף להישבר, מה שאומר כי ההנאה מהרהיט החדש או אפילו מהמטבח החדש ייפגמו לגמרי בעקבות כך. אז נכון שההבדל במחיר בין איכות לאיכות הוא משמעותי ואפילו יותר מזה, אך זהו ההבדל בין מוצר שנוכל ליהנות ממנו לאורך זמן לבין מוצר שיאכזב אותנו קשות.

גם בחירה של רגליים לרהיטים עשויה להיות גורם משפיע במיוחד על האיכות ואורך החיים של הרהיט. שולחן, מיטה, ספה או כורסא העומדים על רגליים יציבות יהיו רהיטים בטוחים הרבה יותר לשימוש והם יעניקו לנו את המענה המושלם המצופה מאותם הרהיטים.

מלבד זאת, קיים מגוון של פתרונות אחסון לבית העשויים להשפיע על הארגון ועל הסדר שבבית הודות לחומרי הפרזול האיכותיים מהם הם מיוצרים. אם אלו מתלים נוחים עבור אביזרים שונים שאין להם מקום מוגדר ואם אלו מתקני תלייה נשלפים התורמים לסדר הטוב ובהגנה על בגדים או מעילים לבל יתקמטו. המתלים הנשלפים הינם חסכוניים במקום ובכך תורמים למראה הנעים והמסודר של החלל.

פתרונות הפרזול האיכותיים הם אלו שיהפכו כל רהיט וכל פריט בבית לאיכותי, יציב ואף נאה ומעוצב!